Kurumsal

Liman Konumu

Ceyport Tekirdağ, Marmara Bölgesi’nde yer alan ve coğrafi konumu itibariyle Türkiye’nin en önemli ticaret merkezi olan İstanbul’a yakınlığının yanı sıra gelişmiş geri sahası ile Türkiye’nin en stratejik limanlarından birisidir.

Ceyport Tekirdağ Limanı, Tekirdağ ili Süleymanpaşa ilçesi Yavuz Mahallesi Barbaros Caddesi üzerinde, 40°57‘43” kuzey boylamı ile 27°30'30” doğu enlemi arasında yer almaktadır.

Oldukça geniş bir hinterlanda sahip olan Ceyport Tekirdağ, Türkiye’nin en büyük ticaret merkezi olan İstanbul’a yakın bir mesafede yer almaktadır. Marmara Bölgesi’nde Bursa ve Kocaeli illerinden sonra üçüncü en çok organize sanayi bölgesinde bulunduran Tekirdağ ili, Ceyport Tekirdağ için önemli bir hinterland sahasıdır. Avrupa kıtasında yer alan liman, Yunanistan ve Bulgaristan gibi ülkelere sınır komşusu olan Edirne ile oldukça yakın mesafede konumlanmıştır.

Mevcut kapasitesi ve planlanan yatırımları ile Ceyport Tekirdağ denizyolu – demiryolu – karayolu kombine taşımacılığı için ideal bir konuma sahiptir.